SILVIA DEMOVIČOVÁ

"Autorka skvelých YA románov: Leto s Alexandrom, Dievča iného chlapca a Prvý a posledný."

Miluje tancovanie a pečenie, nepije kávu, neznáša upratovanie a keď práve nepíše, tak ju určite nájdete aspoň s knihou v ruke. Silvia Demovičová je autorkou troch YA románov: Leto s Alexandrom, Dievča iného chlapca Prvý a posledný. Najradšej by žila v Rokforte, ale aj Trnavu - jej rodné mesto považuje za skvelú a často obľúbené miesta z nej spomína vo svojich knihách. Riadi sa podľa slov Toni Morrison, že ak je kniha, ktorú by ste si chceli prečítať, ale ešte ju nikto nenapísal, mali by ste ju napísať vy.

SIMONA KUTIŠOVÁ

"Autorka mládežníckych kníh Adonis v tričku, Šepot dúhy a Srdce pre Mirku"

Simona Kutišová vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Miluje jar, pestré farby a svoj deň si nedokáže predstaviť bez hudby. Cieľovou skupinou jej kníh je dospievajúca mládež, hoci podľa spätnej väzby vie, že má aj staršie čitateľky, čomu sa úprimne teší. Do príbehov sa snaží zakomponovať situácie, s ktorými sa mladí ľudia v živote stretávajú, aby vedeli, že na svoje ťažkosti nikdy nie sú sami. Riadi sa tiež heslom, že hoci nemôže zmeniť druhému človeku celý jeho svet, aspoň časť áno - hoci aj svojou knihou.

Simona píše od strednej školy, ale do knižného sveta vstúpila až v roku 2014 knihou Adonis v tričku. Nasledoval príbeh o sile priateľstva a láske k rodine: Šepot dúhy (2017) a príbeh, ktorý sa môže hoci aj zajtra stať každému z nás: Srdce pre Mirku (2019).